Sňatky z lásky a rozumu-ztracená teta

František Schmíd 12:12 0 komentářů

Teta na svatbě zabloudila


 Že občas na svatbě unesou nevěstu je docela běžné,ale aby se ztratila teta, i to je možné.
 Nevěsta před svatbou závodila v orientačním běhu a kamarádi z klubu jí připravili překvapení. Po obřadu ve městě svatebčané odjeli do kempu v Krkonoších na hostinu. Po obědě předali přátelé nevěstě nový dres a vyzvali hosty, že kdo má zájem, může se zúčastnit malého orienťáčku. Ze starších se účastnila pouze teta,strejda s ostatními dal přednost pívku, protože bylo horko.
 Teta samozřejmě trénovaným běžcům nestačila, ale byla z města a tak se kochala  krásnou přírodou.Podle debaty před vyběhnutím si pamatovala, že stěžejním bodem orientace je potok v lese, který jí dovede zpět do kempu. Na neštěstí nepostřehla, že má běžet proti proudu a to byl kámen úrazu.
 Dala se po proudu a marně čekala, kdy se objeví sloupy vysokého napětí, které vedly kolem kempu.Síly začaly ubývat a teta si uvědomila, že se ztratila. Potom zasechla zvuk motoru, což značilo,že je nablízku silnice. Opustila tedy zrádný potok a po zdolání strmé stráně porostlé křovím se konečně objevilo stavení.Měla radost i přes potrhanou róbu,protože se začalo šeřit.
 Obyvatelé jí utěšovali, že není první ani poslední zbloudilá duše Teta jim vylíčila svoji anabázi a když se ptali kam patří,nepamatovala si sice název kempu, ale když jim řekla, že tam mají velblouda, bylo vše jasné i to,že po silnici je to dobrých patnáct kilometrů.
 Do kempu zavolali a majitel jim předal strejdu. Když mu zachránci oznámili,že má u nich manželu, bral to jako žert a řekl,ať si jí tam nechají, že jí nepotřebuje. Později svého výroku litoval, ale už to nešlo vzít zpátky, Zapadl totiž mezi partu veselých svatebčanů a nevšiml si,že teta není a ani toho, že mladí už dávno po zmizelé pátrají.
 Jediný střízlivý řidič pro tetu zajel , ta se svalila na postel a zbytek svatby prospala.Dlouho při pouhém vyslovení zmínky o orientačním běhu jí naskakovala husí kůže.


Komentáře
V blogu nejsou žádné komentáře.