ČLÁNKY AUTORA
Dopis, který nebude nikdy odeslánVzpomínka na tradici VánocVánoce před rokem 1900, 1932, 1942.Rod Malých 2.Dělení na reálky Rody Malých.Léta předškolní a školníOkupace 1939-1945Němci 1936-1938.Rok 1939Generál František Patera (1906-1986)Energie a myJosef Brousek - Umělecké knihařstvíGenerál Gibiš r.1918Život r.1925 - 1938Pokračování vzpomínek 2VzpomínkyV nemocniciZ první světové války, generál Gibiš.Kariéra KSČ Být pamětníkem - 1935-1938.JAK SE PRALO VE 20. STOLETÍ. Psací stroj a počítačIng.Jiří PerglDopis z roku 1997Prachatice 1938 - UnhošťSENIOŘIVÝHAZOVJak se žilo za RakouskaJak se žilo za RakouskaVEDENÍPrvní světováVyřazené knihyŽivotopis mých rodičů.Setkání po 25 letech100 let školy v UnhoštiSokol po roce 1948SOKOLOVÉHostivice v roce 1944-45ROD SLÁNSKÝCHRevoluce 1945 UnhošťDůsledky válkyJak to bylo s NěmciRuzyně za válkyCesty venkovského kluka k uměníDrogerieMandlováSokol - sestry ValtrovyWaltrovkaTyfus v UmhoštiRomské rodinySvětová válkaVýroba adres Rod BubeníčkůBrigády (1945 - 1953)Zdravotnictví I.Zdravotnictví II.historie městaZÁMEČEKCECHY 2ZdravotnictvíMUDr. Rudolf ŠkeříkkoželužnaCechyKONEČNĚ MÍRPohnuté dnyAmerika IIIKoželužnaLetiště Ruzyně po válcePraha letiště 1.Ruzyně za válkyLetiště RuzyněSpolupergloviKlecan - FučíkOtec a syn ExnerovéO rybnícíchČin šílené odvahy podruhéKuratoriumSokolovna - Unhošť Josef Brousek - živnostníkJosef BrousekSvátek matekVzpomínky na vojnuPrvní světováFirma HIEKEPovzdechZačátky divadlaTři ŠidlíkovéTotální nasazení Divadlo v UnhoštiŠidlíkovéÚtěk r. 1938Noviny ze zářijových dní 19383x VánoceZámečnictví v roce 1890Kolem světaVzpomínky mojí tchyněDopis ŠrámkoviHostiviceÚderStbSlovní úlohamatkaPÉZETKYSeznam soukromých tisků Josefa Brouska.Morava - Kunoviceklášter HájekJosef BrousekL.Bradáč,J.Brousekknihařkou

VÝHAZOV

Naděžda Stejskalová 08:54 1 komentář

ROK 1968 - 70

Motorlet n.p. Praha Jinonice.
 
V Ý H A Z O V .
 
Soudruh
Ing. Jiří P e r g l
Čsl. Armády 123
H o s t i v i c e.
p. Praha- západ.
 
    ZU-O/ 1325/70               osobní odd.                       Praha – Jinonoce.
                                               548                                       8. 10.  1970


Věc: Okamžité zrušení pracovního   poměru.
     Se souhlasem ZV ROH ze dne 1.10.  1970 zrušíme s vámi  okamžitě tj. dnem 9. října  1970.

Pracovní poměr podle  § 53 odst. 1 lit. C. ZÁKON PRÁCE 42/70 Sb.

 pracovní poměr rušíme s Vámi pro narušení socialistického společenství řádu tak závažným způsobem, že Vaše ponechání  v organizaci do uplynutí výpovědní lhůty  není možné  bez ohrožení řádného plnění úkolů organizace.

O D Ů V O D N Ě N Í:

   a/  na základě výsledků pohovorů prováděných k výměně členských legitimací KSČ bylo zjištěno, že jste byl  členem druhého centra ve straně a prosazoval pravice oportunistické  a straně škodlivé názory. Tím jste vytvořil  příznivé podmínky k nástupu a organizaci proti socialistických sil v podniku a desorientoval  řadu pracovníku  v závodě.

  b/ vypracoval jste a prosadil řadu resolucí, jednoznačně zaměřených  proti konsolidačnímu procesu, zakotveného v programu vlády.

  c/ jako významný funkcionář KSČ organizoval jste a zajistil řadu přednášek, zval progresivisty roku 1968  (Šika,  Goltstücker,Hügl, Smrkovský) a tím vytvořil prostor pro pravicové oportunistické názory v závody a desorientoval řadu straniků i nestraniků v období roku 1968 a 1969.

   d/ v srpnu  roku 1968 jste prosazoval umístění ilegální rozhlasové vysílačky ( tzv. svobodné vysílání) v prostorách závodů. Jenom rozvážným jednáním vedení závodu a společenských organizací byl tento záměr zmařen a odvráceno nebezpečí, do kterého mohli být  zaměstnanci  závodu uvedeni.

   e/ přes svoje značné vzdělání a politický přehled i v součastné době setrváváte  na svých dřívějších názorech a tím brzdíte průběh konsolačního procesu podniku.

   Do dnešního dne jste veřejně neodvolal svoje dřívější stanovisko a svým vystupováním a jednáním narušujete klidný chod podniku a posilujete  socialismu nepřátelské živly. Rada pracovníků v závodě, věrných věci socialismu odmítá s Vámi spolupracovat. Tím se vytváří napjatá situace a vážně  trpí  plnění daných úkolů.

  Vzhledem  k  tomu, že podnik i pracoviště, kde jste zaměstnán má klíčové a rozhodující postavení s ohledem na výše uvedené okolnosti není  možné abychom Vás dále zaměstnávali.

   Žádáme Vás , abyste  odevzdal a uvedl do pořádku  veškeré náležitosti, abychom ve Vašem  občanském průkaze mohli provézt záznam o skončení pracovního poměru.
               
                                    
                                                                                                                                        MOTORLET
                                                                                                                                  národní podnik
                                                                                                      Praha -Jinonice
                                                                                                                               
                                                                                                                                                    Tuček  v.r.
                                                                                              


Komentáře
nadivka
ZDE NIC NENÍ
1.4.2016 16:55:10