Vánoce ve vzpomínkách

Lenka Černá 21:08 1 komentář

Vánoce jsou svátky, které někteří milují a jiní by je nejraději vyškrtli z kalendáře. Vztah k nim je proměnlivý v čase a nejvíce asi vzpomínáme na ty prožité v dětství. A je to tak dobře, protože Vánoce jsou prostě stvořené pro děti. Ať už si je křesťané jakkoli přivlastnili k obrazu svému, jejich původní, pohanský význam se jim asi jen tak vymazat nepomůže.

Vánoce. Magické slovo. Jak se tak koukám okolo sebe, vidím dva pohledy. Vánoce totiž můžete buď milovat, nebo nenávidět. Musím se přiznat, že se momentálně nacházím v té druhé fázi. Nejsem už totiž ani malá, ani mladá, ale bohužel ani stará tak, abych se na ně těšila. Ale protože vím, že se postoj k nim v průběhu lidského života mění, momentální nechuť mě nechává zcela chladnou a já věřím, že k nim opět zaujmu postoj vřelý a milující. A ten s vnoučaty jistě přijde. Možná se pak ráda ponořím do vzpomínek.
Dokument
Stáhnout


Komentáře
Libuše Münsterová
Lenko, tak krásně napsaný článek jsem už dlouho nečetla. Prožívala jsi opravdu nádherné a romantické Vánoce. Myslím si, že s těmi vnoučaty se to znovu vrátí. Moc ti to přeji.
29.12.2017 15:56:18