ČLÁNKY AUTORA
Protivanovsky vzpomínáni

Protivanovsky vzpomínáni

PaedDr. Alois Bartošek 11:42 0 komentářů

"Protivanovsky vzpomináni" - jsou to vzpomínky našich rodáků, někteří se odstěhovali a někteří bydlí stále v naší obci.

Také máte rádi chvíle, kdy si po denním shonu v klidu domova sednete na vaše místo, abyste si přečetli něco hezkého, zajímavého? Může to být dobrá kniha, oblíbený časopis nebo – a to by nás velmi potěšilo – náš Protivanovský zpravodaj. V jednom z minulých čísel jsme Vás požádali, abyste nám předali Vaše vzpomínky na to, jak se žilo v Protivanově dříve, co si pamatujete z vlastních prožitků či z vyprávění Vašich blízkých, co by mělo být uchováno i pro ty, kteří přijdou po nás.
Jsme rádi, že několik z Vás tak učinilo. Právě díky jim Vám můžeme nabídnout dnes malý dárek – skromnou kytičku uvitou z kvítků prostých, ale našich. Těch, co vyrostly mezi námi. Jsou úplně obyčejné, opravdové, čisté, krásné. Nepyšní se umělou okázalostí, nečekají na ocenění a oslavování, ale přicházejí za Vámi s upřímností, s přáním vnést do Vašich duší pohodu a radost ze života a docela obyčejného všedního i svátečního dne. Ať se Vám četba následujících stránek líbí.
Nejprve se ale kolem Protivanova trochu zeměpisně rozhlédneme. Obec Protivanov leží v centru Drahanské vrchoviny, jež je spíše tzv. parovinou, ve výškách přes 600 m a v okolí i přes 700 m dosti zarovnanou, převyšující na všech stranách nižší okolní oblasti.

Celý příspěvek


Komentáře
V blogu nejsou žádné komentáře.