ČLÁNKY AUTORA
Příprava na olympiádu

Příprava na olympiádu

Barbora Elblová 12:04 1 komentář

Dostupnost spotřebního zboží a elektroniky.

Většina teenagerů se v dnešní době setkává s větou "Když já byl v tvém věku.." vyřčenou z úst našich prarodičů stále častěji. Není divu, že nám je tato věta proti srsti, jelikož nám nepřijde spravedlivé srovnávat dvě naprosto odlišná období. Faktem zůstavá, že každé má své plusy a mínusy.

Když jsem se zeptala své babičky, v čem byla její raná dospělost odlišná od dnešní doby, rozpovídala se o první koupi barevné televize. S nápadem přišla její dcera, mladší sestra mé mámy. Právě se blížila olympiáda v Soulu a teta, tenkrát jako velký dětský fanoušek, toužila vidět výkony těch nejlepších světových sportovců reprezentujících svůj národ v tom nejlepším světle - v tom barevném.

Babička se od sousedek doslechla, že ve středu ráno mají do města, kde bydleli, dovézt tři nové televize. Tak se toho dne ve čtyři hodiny ráno vypravila do obchodu, kde tento barevný zázrak měla pořídit za 12 tisíc korun. Ve frontě, která se od brzkých ranních hodin vytvořila, zaujala velmi nadějné třetí místo. Z řečí ve frontě vyrozuměla, že ženy stojící před ní čekají na televizi a na pračku, čímž se její šance staly jistými. Naneštěstí se ukázalo, že naděje na získání jediné menší - levnější -televize, zmizela stejně rychle jako první zákaznice s touto barevnou kráskou s ideálními rozměry. Ale babička přeci nestála frontu nadarmo!

Po dohodě s prodavačem se jí podařilo ve spořitelně vyzvednout chybějící částku a dokončit nákup. Následující dny si mohla teta s celou rodinou užívat olympiádu plnými doušky. Ten nejlepší závod s časem však neviděla - mou vytrvalou babičku, která se svého cíle nevzdala ani z bronzové pozice. 


Komentáře
Naďa Malá
Bývalo to tak.
7.1.2018 17:09:25