Jak pálila chlupy

Marie Maříková 13:29 1 komentář

Z litoměřického Domova U Trati poslala několik příběhů jeho úžasná obyvatelka, paní Marie Maříková. Je jí 83 let, vypadá na 55 a její optimistický přístup k životu je všem vzorem. Navštěvuje pěvecký sbor Bábinky, je zapojena do pletení obvazů pro malomocné, ve svých 83 letech se naučila pracovat s internetem, no prostě hvězda. 

Na úpravě vzhledu a vylepšení svojí osoby každá žena pracuje jinak. Zná svoje přednosti i slabiny a podle toho jedná. Naše paní byla fešanda, ale měla jeden nedostatek. Alespoň si to myslela, i když věděla, že chlapům se to líbí. Ale jí ne! Byly to chlupaté nohy!

Proto se rozhodla, že s tím něco udělá. Ale jak? Holit? Stříhat? Trhat? Při zkoušení těchto metod jí to moc nevyhovovalo. U všeho byl nějaký zádrhel. Pak přišla na nápad. ,,Opálím je svíčkou.“ Tak jo, ale kam s tím? Zkusila to venku na dvoře, jenže plamen lítal sem-tam, to muselo rovně a krátký plamen. A smrdělo to!

Tak se s tím nadělením nastěhovala do prádelny, kde byly i sklepy. Myslela si, že by to šlo. No, ono to šlo, ale když to rozjela naostro a ty chlupy se začaly škvařit, tak byl smrad po celém baráku. Musela se tam zavřít a zotvírat okna a všechno bylo v pohotovosti včetně psa a kočky. O manželovi ani nemluvě.

A když přišla do práce, dostala od chlapů vynadáno, že je Káča pitomá, že se právě chlupaté nohy chlapům líbí. Faktem zůstává, že se kolikrát připálila, co by tak jeden neudělal pro vylepšení figury. Ale zřejmě se fakt nezavděčíte.


Komentáře
Li Pen
To je prima příběh! Hned to jdu vyzkoušet, dejte si kolíčky na nos.

Pobavila jsem se. Děkuji.
Kateřina
17.3.2015 13:00:34