Dům s pečovatelskou službou se mi stal domovem

Josef Kverek 13:52 0 komentářů

Dům s pečovatelskou službou se mi stal domovem

Jako prvním obyvatelem domu s pečovatelskou službou jsem se stal jako bývalý vrcholový sportovec, který se potýká s nepřízně osudu a hledá uplatnění i své nové přátele.
Zatím pouze několik měsíců  je zde v Čechticích v provozu nový dům s pečovatelskou službou.A jeho prvním jeho nájemníkem jsem se stal já sám osmačtyřicetiletý Josef Kverek , který měl bohatou sportovní minulost jehož socialistický  vrcholový sport a s ním spojené používání nejen anabolických steroidů ,ale jiných forem dopingu, připravily o své zdraví.Ještě tomu bylo nedávno, kdy jsem byl upoután na invalidním vozíku.Dnes jsem v plném invalidním důchodu s částečnou bezmocností až dosud.Trpím bolestmi páteře, kloubů, páteře , neurologické obtíže , psychiatrické a problémy pohybového aparátu.Bývalý mistr Československa ve vzpírání denně velké množství lékůa jsem pod pravidelným dohledem lékařů.Mám garsonku s bezbariérovým přístupem v DPS a velkou koupelnou je běžně a služně zařízena.Ve své knihovně připomíná mi minulost část svých medailí a u postele leží malá činka k posilování.
Nastěhoval jsem se sem do DPS hned v lednu, a bydlel jsem tu zatím sám, než se naše DPS pomalu obsadí.Obec Čechtice jsem vůbec neznal a neměl žádné přátele.Nevěděl jsem do čeho vlastně jdu. A bydlení z města na venkově jsem se neobával.Začátky jako první obyvatel DPS jsem neměl jednoduché. Snažil jsem se hlasitě číst,ale moc mi to nešlo, neuměl jsem se soustředitVelmi pěkně mne přijali na místním obecním úřadě.Stal jsem se tak mezičlánkem mezi obyvateli DPS a s radnicí.Pomáhal jsem při organizování stěhování dalších nájemníků v DPS.
Jednou za dva týdny jsem si sem brával svoji malou čtyřletou  dcerku Elišku Kverkovou, se  kterou si maluje chodil do přírody na chvilku či jsme sledovaly v tv pohádky.jenomže příjezdy a návraty s cestováním do Benešova a zpěts dcery vždy  psychicky rozrušily.Přestože jsem se na ní velmi těšil.Jenže Eliška tu neměla žádné své vrstevníky,ale věnovali se jí zdejší hodné babičky, které ji měly jako svoji vnučku.Mě se v domě s pečovatelskou službou velice líbí. Kdysi ve své nejlepší sportovní éře, bylo o mne postaráno, proto jsem se ani vařit nepotřeboval a tak  ani i nenaučil. Ale tady mám možnost velmi dobré stravování obědy, a každý si zde může vybrat ze tří jídel a každý si vybere podle své chuti.Paní kuchařka se velmi snažím vyhovět v co nejširšímu množství lidem nejen našich obyvatel z DPS.V zhledem k tomu, že patřím mezi nejmladší obyvateli našeho domova, snažím se babičky obcházet a ptát se , zda něco nepotřebují a cítí se v pořádku.Vše jsem pak tlumočil na Obecním úřadě v dnešním městyse Čechtice. Pokud mají nějaký problém , tlumočím je paní zástupkyni starosty Marii Marhanové, která má naše obyvatele na starosti.Ale sám jsem měl nedávno epileptický záchvat, při kterém jsem bezvládně upadl přes hranu kuchyňského stolu a vylomil si tak tři zuby., když jsem se probral z krátkého bezvědomí.Mám sice víceorgánové  trvalé postižení, tak nemám ani necítím proti nikomu z minulosti žádnou zášť. Stále si myslím, že mladí by si měli sportovat spíše rekreačně , u vrcholového sportu jde především o sportovní výkony a dneska i i bohaté finanční odměny za výkony, které diváci právě velmi baví a chtějí je u našich sportovců vidět.Takže si sám sportovec musí zvážit, zda se mu vyplatí zdravý život nebo nějaké zdravotně poškození a vše s tím vše s tím spojené. A člověk je až na druhém místě. To vzkazuji naší sportující  mládeži nebo začínající se sportem v různých Fitnes centrech a posilovnách, kde se dají velmi snadno kšeftovat s anaboliky a jinými prostředky .A v neposlední řadě je dneska i nelegálně koupě  dopingu na internetu.
Já se snažil s bývalým starostou Antonínem Šotolou se aktivně zapojovat do chodu obce a snažil jsem se i dokonce kandidovat do místního zastupitelstva, leč mi chyběly hlasy. Nevadí.
A tak se snažím se věnovat sociálnímu oboru, jako amatér u zdravotně postižených. A tak spolupracuji i tak s poslanci či spolupracuji i s nadací Konto bariéry, která mi byla velice nápomocna, byla oporou, když jsem se dostal do velmi obtížné situace.Za to této nadaci patří nesčetné velké a velké díky, která pomáhá vracet postižené lidičky zpět do života. A proto apeluji na zdravotně postižené občany, kteří se dostanete do svízelné životní situací, obraťte se na nadaci konto Bariéry, jejíž vede výborná paní ředitelka, Mgr. Božena Jirků.
Zpracoval: Kverek Josef, Dům s pečovatelskou službou Čechtice


Komentáře
V blogu nejsou žádné komentáře.