DOPIS

Libuše Münsterová 16:18 0 komentářů

V odložených krabicích jsem našla tento dopis. Dopis, který jsem psala rodičům mého manžela, neboli tchýni a tchánovi. Je to pravdivý a identický dopis z roku 1972.

Milí!
Děkujeme za dopis, který jsme dnes dostali. Já vím, že jsme nevděčníci, ale bohužel zatím nám to vůbec nevyšlo přijet k vám na návštěvu.
 Minulý týden měl Lalka dovolenou,a tak jsme stavěli. I já pomáhala. Náš domeček, ve kterém bydlíme, a zároveň upravujeme ještě stále neodpovídá našim představám. Jde to pomalu, protože všechno děláme sami. Pracovali jsme celou sobotu a neděli.
V sobotu večer jsem ještě běžela hrát divadlo. V současné době děláme Goldoniho.Tatíček tedy po šichtě na stavbě musel hlídat děti. No, ale když při dětech zvládl ukončit vysokou školu, tak tohle je pro něj zábava. Já mu také toleruji jeho hraní v kapele.
Tuto sobotu nám opět nevyjde návštěva u vás, protože máme objednaného člověka na zavedení plynu a navíc, zase večer hraji .Vím, jak moc se těšíte na svá vnoučata, ale bohužel.
Před tím byla Lucinka ještě stále nemocná, tak se s ní nedalo cestovat. Teď už je v pořádku, hezky papá a váží 10kg. Když byla nemocná, byla jsem velmi nešťastná, protože o půl kila zhubla.Jinak už začíná pomalu chodit. Když ji držím za ruku, tak přejde celý pokoj. Je strašně roztomilá a všechno rychle chápe.
Horší je to s naším druhým dítětem. Denně prosedíme hodinu u učení. Čtení mu docela jde, ale psaní, to je katastrofa. Ta krásná, úhledná písmenka se asi nikdy nenaučí. Ale co! Když vidím v práci naše doktory jak píší. Hrůza! Těžko po nich luštit recepty.
Jinak jsme dnes nakupovali nějaké věci. Oba dva chlapi naší rodiny si koupili kabáty. Jsou moc hezké,uvidíte. Já bych strašně moc chtěla jet za mojí maminkou na hrob, a pak ke švadleně, ale pořád mi to nevychází.
Jistě víte, že se moje sestra Dobruška bude brzy vdávat. Dlouho jsme se rozhodovaly, jak nechat ušít šaty. Zadaly jsme to tady do Vkusu. Bude mít normálně krátké šaty a na tom dlouhou sukni, takže to bude vypadat jako šaty dlouhé.
Jo, slyšela jsem, že prý má být prodloužená mateřská dovolená až do dvou let dítěte a budou platit 500Kčs. Asi bych toho využila. Mám strach totiž dát Lucinku do jeslí.Tam bude hned nemocná a já bych se jí nemohla věnovat
 Byl by to určitý pokrok od té první půlroční mateřské, kdy jsem ukončila kojení a nastoupila hned na chirurgii do třísměnného provozu.
No nic, já se loučím, mějte se hezky a až se sejdeme, tak popovídáme.
Moc pozdravujeme a těšíme se na setkání- L+L+L+LKomentáře
V blogu nejsou žádné komentáře.