ČLÁNKY AUTORA
Dopis, který nebude nikdy odeslánVzpomínka na tradici VánocVánoce před rokem 1900, 1932, 1942.Rod Malých 2.Dělení na reálky Rody Malých.Léta předškolní a školníOkupace 1939-1945Němci 1936-1938.Rok 1939Generál František Patera (1906-1986)Energie a myJosef Brousek - Umělecké knihařstvíGenerál Gibiš r.1918Život r.1925 - 1938Pokračování vzpomínek 2VzpomínkyV nemocniciZ první světové války, generál Gibiš.Kariéra KSČ Být pamětníkem - 1935-1938.JAK SE PRALO VE 20. STOLETÍ. Psací stroj a počítačIng.Jiří PerglDopis z roku 1997Prachatice 1938 - UnhošťSENIOŘIVÝHAZOVJak se žilo za RakouskaJak se žilo za RakouskaVEDENÍPrvní světováVyřazené knihyŽivotopis mých rodičů.Setkání po 25 letech100 let školy v UnhoštiSokol po roce 1948SOKOLOVÉHostivice v roce 1944-45ROD SLÁNSKÝCHRevoluce 1945 UnhošťDůsledky válkyJak to bylo s NěmciRuzyně za válkyCesty venkovského kluka k uměníDrogerieMandlováSokol - sestry ValtrovyWaltrovkaTyfus v UmhoštiRomské rodinySvětová válkaVýroba adres Rod BubeníčkůBrigády (1945 - 1953)Zdravotnictví I.Zdravotnictví II.historie městaZÁMEČEKCECHY 2ZdravotnictvíMUDr. Rudolf ŠkeříkkoželužnaCechyKONEČNĚ MÍRPohnuté dnyAmerika IIIKoželužnaLetiště Ruzyně po válcePraha letiště 1.Ruzyně za válkyLetiště RuzyněSpolupergloviKlecan - FučíkOtec a syn ExnerovéO rybnícíchČin šílené odvahy podruhéKuratoriumSokolovna - Unhošť Josef Brousek - živnostníkJosef BrousekSvátek matekVzpomínky na vojnuPrvní světováFirma HIEKEPovzdechZačátky divadlaTři ŠidlíkovéTotální nasazení Divadlo v UnhoštiŠidlíkovéÚtěk r. 1938Noviny ze zářijových dní 19383x VánoceZámečnictví v roce 1890Kolem světaVzpomínky mojí tchyněDopis ŠrámkoviHostiviceÚderStbSlovní úlohamatkaPÉZETKYSeznam soukromých tisků Josefa Brouska.Morava - Kunoviceklášter HájekJosef BrousekL.Bradáč,J.Brousekknihařkou

Dopis, který nebude nikdy odeslán

Naděžda Stejskalová 11:56 0 komentářů

Bude uložen  v šanonu ve kterém je povídání o rodě Malých, Čmelů, Horáčků a dále o rodech jak se rozrůstali.

Milé vnučky, vnuci, pravnučky, pravnuci, neteře, synovci, praneteře, prasynovci. Mám dojem, že jsem na nikoho nezapomněla. Rozhodla jsem se dělat rody čtrnáctkrát. Jsou to kopie křestních, oddacích a úmrtních listů. Fotografií které  jsem  měla nebo dostala, rozmnožila, nalepila, popsala, vložila do košilek, do šanonů, které jsou popsány vašimi jmény. 
 
Dále to jsou vzpomínky potomků a moje, z devatenáctého a dvacátého století o  jejich životě, ( nyní si  uvědomuji, že dědečkové nic takového nenapsali). 
 
Celý život tyto doklady shromažďuji a teprve v  mých  osmdesáti létech jsem je zpracovala. Hodně  mi pomohl počítat, tiskárna a čas   který na to  mám když jsem v roce 2015  zůstala sama. Počítač ovládám sice dobře. Je tam tolik změn, kdy mi pomáhá můj zeť František.
   
Drazí, milí potomci až  tam  najdete  chyby, překlepy, někde  i opakovaní se, pak mi to odpuste, ale kdo má  to  štěstí,  a dožije se tak vysokého   věku  jako  já.   Za   pár   dní  devadesát čtyři v roce. 2019.
 
Proto se chovejte  vždy hezky,  jako se chováte ke mne.
 
Motto: Nesmíš být nikdy líný – nesmíš se práce bát – nesmíš jí ani přehánět.
 
                                                          Naděžda Stejskalová – Malá
 


Komentáře
V blogu nejsou žádné komentáře.