Bratři

František Schmíd 07:26 0 komentářů

Televizor sblížil bratry

Příběh mi vyprávěl kamarád a stal se v malé vesnici na Vysočině.
V rodné chaloupce tam bydleli svobodní bratři Josef a Václav a místní tvrdili,že jsou to podivíni. Totiž podle dřívějšího rčení byli "jeden hot a druhý čehý" a jejich soužití se zakládlo na tom,že se v ničem neshodli a nejčastější slovo v jejich rozhovorech bylo"né". Při tom jeden bez druhého nemohli existovat a když o něco šlo,táhli za jeden provaz. Například Václav měl neschopenku a tak se nezúčastnil taneční  zábavy ve vsi, naopak Josef se tam parádně rozšoupl tak,že druhý den zůstal ležet v posteli s mokrým hadrem na hlavě. Naopak "nemocný" Václav se pustil do štípání dřeva. Přijela kontrola z nemocenské.ptala se po pacientovi tak ji Václav zavedl k posteli zničeného bratra,kontrolor ho ještě politoval a přál brzké uzdravení.
Nevětší roztržku však přinesl televizor. Václav navrhl, že by se mohli složit a koupit si televizi. to ale Josef rezolutně odmítl s tím, že je mu milejší ukládat peníze  v hospodě, než se koukat na nějjaké voloviny.
Václav vybral část úspor a koupil si televizor značky Oravan a stal se pravidelným divákem. Jenomže Josef se vracel z oblíbené hospůdky dřív a po začátku sedal zády k obrazovce, potom se přes stálé hádky na televizi koukal.
Václav se roohodl, že bratra potrestá. Právě probíhalo mistovství světa v hokeji a finále hrálo Československo. Sedl si těsně před obrazovku a přes hlavu přehodil hubertus. To ale nestačilo a tak vzal deku a ta zahalila diváka i s televizorem. V polovině poslední třetiny se z přehřátého televizoru zakouřilo,pak se ozvala rána a vyšlehl plamen. Václav mával dekou ale Josef nabral v kamnovci dvoulitrový hrnek vody a plamen uhasil. Naštěstí včas vyletěly pojistky až na sloupě,ale byl to samozřejmě konec Oravanu.
Po prudké hádce přece jen zavládlo přece jen příměří, protože nový televizor koupil Josef a dívali se společně. Hostinskému ubyl večerní  štamghast a bratři se kupodivu u obrazovky nehádali


Komentáře
V blogu nejsou žádné komentáře.